PT - Popis
Najdete nás také na stránkách www.schodolez.cz nebo www.rudl.cz

 Elektrický schodolez LG 2004 - nosnost 130 nebo 150 kg.Elektrický rudl SAL - nosnost 110 až 170 kg.  Elektrický rudl MTK - nosnost 190 nebo 310 kg.  Elektrický schodolez LIFTKAR PT UNI - nosnost 130 nebo 160 kg.  Elektrický schodolez LIFTKAR PT Outdoor - nosnost 120 nebo 150 kg.  Multifunkční elektrický schodolez Explorer - nevyžaduje doprovod.

Obsah
Hledat
Napište nám
English
Cenová nabídka
Home Obsah Hledat Napište nám English Cenová nabídka

Pošta: info@ash.cz Telefon: 734 10 50 70

Home Návrat (Back) Průvodce Explorer LG 2004 LG 2020 PT - Popis Liftkar PT Uni Liftkar PT Outdoor Liftkar PT S Liftkar PT Fold Liftkar PT Plus Liftkar PT Adapt PT - Příslušenství Liftkar PT - video TGR - Jolly Cenová nabídka

Návrat (Back)

Popis schodolezů LIFTKAR

Schodolezy LIFTKAR jsou určeny pro přepravu imobilních osob po jakémkoli schodišti pomocí doprovodné osoby. Pohyb po schodišti je snadný, vyváženost schodolezu nenamáhá doprovodnou osobu. Schodolez lze kdykoli zastavit. Důležitá je také ochrana proti přetížení. Pohyb po schodech lze regulovat nastavením rychlosti a to pro 10, 14 nebo 18 schodů za minutu.

Schodolezy LIFTKAR se dají rozložit na tří části: madlo s opěrkou, baterii a pohonnou jednotku. Jednotlivé díly jsou skladné a lehké, manipulaci hravě zvládne i patnáctileté dítě. Přeprava v autě na cestách dává našim klientům možnost být skutečně mobilní.

Jak to funguje?

Nejlépe to vysvětlí následující obrázky, které zachycují pohyb po schodech směrem nahoru.

Obdobně funguje i pohyb směrem dolů. Pokud přisunete schodolez k okraji schodu, automatická brzda zastaví schodolez u hrany schodu a zdvihací mechanizmus přesune schodolez na další schod. Automatická brzda je silná a velmi účinná. Pokud nevyvinete extrémně silný tlak na schodolez, pak Vám schodolez nemůže spadnout na další schod. Schodiště by samozřejmě nemělo být mokré, zablácené nebo jinak znečištěné. Účinnost brzd lze velmi snadno před použitím otestovat. Stačí schodolez naklonit trochu vice dozadu a automatická brzda zablokuje kolečka a zabrání tak pohybu vpřed.

Je důležité upozornit na ještě jeden bezpečnostní prvek. Při pohybu po schodech může dojít k situaci, kdy obsluhující osoba zakloní schodolez příliš k sobě a tím dostane schodolez do nerovnovážné polohy. V takovém okamžiku se aktivuje automatické vypnutí zdvihací jednotky a schodolez zůstane zafixován v poslední poloze. Jakmile je schodolez vyrovnán do rovnovážné polohy, lze pokračovat v pohybu po schodech.

Jak vidíte, schodolezy LIFTKAR jsou opravdu bezpečné a kromě toho, že jsou patentové chráněny, mají i potřebné atesty. Jde o velmi chytře navržené zařízení, které je vyrobeno z velmi kvalitních a lehkých materiálů. Přeprava imobilních klientů tak získává nový rozměr.


Webdesign info (at) ash.cz Naposledy změněno: 15. 05. 2013